میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
در بازگشایی مساجد عجله نکنید؛ نماز را در خانه هم می‌شود خواند
كد خبر: 96310 تاريخ انتشار: ۱۳۹۹ دوشنبه ۸ ارديبهشت تعداد بازديد: 421

 

در بازگشایی مساجد عجله نکنید؛ نماز را در خانه هم می‌شود خواند


روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: رئیس‌جمهور و سایر مسئولین مرتبط با ستاد ملی مبارزه با کرونا تحت فشار شدیدی از ناحیه کسانی قرار دارند که مایل هستند مساجد، اماکن زیارتی و بقاع متبرکه هرچه زودتر بازگشائی شوند. اگر مشکلات حاد اقتصادی پیش نمی‌آمد و یا دولت دارای توانائی مالی زیادی بود که می‌توانست مشکلات صاحبان مشاغل را تأمین کند، بازگشائی محل کسب و کار‌ها هم جایز نبود. با توجه به غیرقابل کنترل بودن رفت و آمد‌ها دراماکن مذهبی و اینکه نماز را می‌توان درخانه هم خواند و زیارت را هم می‌توان از دور انجام داد، رعایت الزامات بهداشتی با هدف حفاظت از جان‌ها ایجاب می‌کند برای مدتی از آن مستحبات به نفع این واجب صرفنظر شود. معنویت نیز چیزی نیست که نتوان آن را با عبادت در خانه و زیارت از راه دور به دست آورد.

 

مسئولان حفظ ظاهر می‌کنند، اختلافات زیادی پشت صحنه است


حسام الدین آشنا مشاور رئیس جمهور در گفتگو با روزنامه ایران: مردم چه می‌بینند؟ مردم ناکارآمدی می‌بینند. وقتی ناکارآمدی مشاهده شد، اگر تحلیلگران، رسانه‌ها و حتی خود مسئولان حکومتی، مسائل را آنگونه که هست به مردم بگویند، مردم می‌توانند تصمیم بگیرند. مشکلی که اینجا وجود دارد، آلودگی اطلاعاتی است. آلودگی اطلاعاتی یکی از بحران‌های جدی در کشور ما است. یک نوع تعارف و رودربایستی در میان مسئولان و نهاد‌های حاکمیتی وجود دارد که اجازه نمی‌دهد مسائل کاملاً مشخص و دقیق بیان شود. در ظاهر همه حفظ ظاهر می‌کنند، اما در پشت صحنه، می‌بینید که اختلافات زیادی هست. قدرت مجلس در جمهوری اسلامی ایران بسیار بالا است. هرچیزی که مجلس نخواهد، در کشور نمی‌شود، هرچیزی هم که مجلس بخواهد، از نظر حقوقی باید بشود. مشکل این است که آیا مجلس می‌تواند طرحی را تصویب کند که قدرت حل مسأله را داشته باشد؟

 

هجوم مردم به طلافروشی‌ها برای فروش طلا


«کشتی‌آرای» فعال بازار طلا و جواهر گفت: در این ایام دهک پایین برای تأمین امرار معاش و دهک بالا برای پاس کردن چک و پرداخت بدهی‌های خود نسبت به فروش طلا‌های خود اقدام می‌کنند. نقدینگی در واحد‌های طلا و جواهر فروشی بشدت کاهش پیدا کرده و به دلیل عدم نقدینگی از خرید طلا امتناع می‌کنند. /تسنیم

 

رادیو کره شمالی بالاخره خبری از اون منتشر کرد


خبرگزاری یونهاپ به نقل از رادیو دولتی کره شمالی اعلام کرد: فرمانده کیم جونگ اون مراتب قدردانی خود را از کارگرانی که صادقانه و با قدرت در ساخت سامجیون شرکت داشتند، اعلام کرده است. کارگرانی که با قدرت و از صمیم قلب در ساخت مرکز برق مشارکت داشتند و هرگز اعتماد به حزب و اعتماد خود را در هیچ لحظه‌ای از دست ندادند. /ایسنا

 

وزیر احمدی‌نژاد: حتما نامزد ریاست مجلس می‌شوم


شمس الدین حسینی، وزیر اقتصاد دولت احمدی‌نژاد و نماینده تنکابن در مجلس یازدهم به خبرآنلاین گفت:ما جلسات زیادی داشتیم، اما در جلسات مجازی به آن صورت حضور نداشتیم. حتما من یا یکی از دوستان قرار است کاندید ریاست مجلس باشیم. آقای فریدون عباسی هم اعلام کاندیداتوری کرده، ولی ما یک جلساتی داریم که درواقع فراتر از دولت نهم و دهم است. با قالیباف، میرسلیم و آقاتهرانی رقیب نیستم. رئیس مجلس و دیگر نمایندگان از یک سطح مساوی برخوردار هستند یعنی هیچکس رئیس نمایندگان نیست. راه برای رایزنی و رقابت باز است و مجلس یازدهم، رئیس از پیش تعیین شده ندارد. تعیین اعضای هیئت رئیسه و هیات رئیسه کمیسیون‌ها تقسیم غنایم نیست. چیزی که ما در مجلس نیاز داریم تکثر قدرت، هدایت قدرت و کنترل قدرت است. مسئولیت‌های مجلس را نباید وجه المصالحه قرار داد و براین اساس به تفاهم رسید. نمی‌شود که هر گروه سیاسی بیاید بگوید من ۲ کرسی مجلس را می‌گیرم.

 

شورای نگهبان پیگیر ماجرای جنجالی یک مدرک شد

سخنگوی شورای نگهبان از ارسال گزارش‌هایی درباره وضعیت مدرک تحصیلی منتخب مردم تفرش در مجس یاردهم به این شورا خبر داد و گفت: صحت این گزارش‌ها را از وزارت علوم استعلام کرده‌ایم. عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، از ارسال گزارش‌هایی درباره وضعیت مدرک تحصیلی سینا کمالخانی منتخب مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس یازدهم به این شورا خبر داد و گفت: گزارش‌هایی در این زمینه به دست ما رسیده و ما در حال بررسی این گزارش‌ها هستیم.

وی افزود: درباره صحت این گزارش‌ها درباره مدرک تحصیلی منتخب مردم تفرش در مجلس یازدهم، از وزارت علوم استعلام کردیم و به محض اینکه نظر کارشناسی وزارت علوم را داشته باشیم، نسبت به ایشان (کمالخانی) در جلسات شورای نگهبان موضوع را مطرح می‌کنیم و نظر خودمان را اعلام خواهیم کرد. سخنگوی شورای نگهبان اضافه کرد: منتخب مردم تفرش در مجلس یازدهم درخواست جلسه حضوری با اعضای شورای نگهبان درباره اخباری پیرامون مدرک تحصیلی‌اش مطرح نکرده است. براساس گزارش‌هایی که آمده، موضوع مدرک تحصیلی منتخب مردم تفرش را بررسی می‌کنیم و به محض اینکه به نتیجه روشنی برسیم، اعلام می‌کنیم.روز گذشته (شنبه، ۶ اردیبهشت ۹۹) در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اخباری مبنی بر جعلی بودن مدرک تحصیلی سینا کمالخانی منتخب مردم تفرش، فراهان و آشتیان در مجلس یازدهم شورای اسلامی منتشر شد.

نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: