میبد نوین

صفحه اصلی   |   یزد / میبد   |   تماس با ما   |   درباره ما   |   آرشیو   |   جستجو   |   پیوند ها   |   RSS
گام جدی شرکت کاشی خیام میبد در توسعه صنعت کاشی و سرامیک /خروج از مدیریت سنتی و نوآوری دانش¬پژوهانه لازمه تحول و توسعه صنعت
كد خبر: 96315 تاريخ انتشار: ۱۳۹۹ شنبه ۳ خرداد تعداد بازديد: 657

 

در جلسه­ ای که با حضور مدیران شرکت کاشی خیام میبد برگزار شد، مهندس محمدحسین صفری، مدیرعامل شرکت، با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص سال "جهش تولید"، اذعان داشت: مقام معظم رهبری خطاب به متصدیان تاکید کردند که به گونه­ای عمل کنند تا با جهش در تولید، تغییر محسوسی در زندگی مردم ایجاد شود. همچنین ایشان با در نظر گرفتن ظرفیت­های داخلی، "جهش تولید" را مطالبه­ای ملی مطرح کردند که با وجود تحریم­های ظالمانه استکبار جهانی، می­توان "تهدیدات" را به "فرصت" تبدیل نمود.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب سال گذشته را "رونق تولید" نام‌گذاری کردند، امسال نیز در گامی هوشمندانه و پیشرو، "رونق تولید" را به سمت "جهش در تولیدات ملی و داخلی" هدایت نمودند. در این راستا، وظیفه هر ایرانی تلاش مجدانه برای تحقق شعار سال است تا به جایگاه اقتصادی مطلوب­تر در منطقه و جهان دست‌یابیم.

مهندس صفری در ادامه بیان کرد: شرکت کاشی خیام در نظر دارد در راستای منویات رهبری، گام­هایی موثر و سازنده جهت تحقق "جهش تولید" برداشته و آن را به منصه ظهور برساند.

مهندس صفری در ادامه با اشاره به نیاز صنعت به خروج از مدیریت سنتی و ایجاد نوآوری دانش­ پژوهانه، لزوم وجود واحد تحقیق و توسعه ­ای (R&D) پویا با حضور متخصصین علمی و کارآزموده را تبیین کرد تا محصولاتی با کیفیتی ممتاز و قیمتی مناسب به بازار معرفی و عرضه شده و توسعه و پیشرفت صنعت را بیش از پیش محقق سازد.

وی ضمن اشاره به اقدامات اصلاحی و بنیادین صورت گرفته در شرکت کاشی خیام، تصریح داشت: در نظر داریم با پیاده­سازی ایده­ها و طرح­های نوین مبتنی بر علم و تجربه، کمیت و کیفیت تولیدات خود را به‌طور مستمر بهبود دهیم. در این راستا با راه­اندازی واحد تحقیق و توسعه با حضور متخصصین کارآمد و مجرب، گامی موثر و جدی برداشته­ ا یم.

مدیرعامل شرکت کاشی خیام ضمن اشاره به نقش مهم سرمایه­گذاران در صنعت کاشی و سرامیک، بیان داشت: احساس مسئولیت و پایبندی به آرمان توسعه اقتصادی و کاهش بیکاری، در سرمایه­گذاران استان یزد به‌ویژه شهرستان میبد قابل‌تحسین است و امیدواریم در سایه توجه دولتمردان و کمک یکدیگر، در جهت اقتصادی پویا و پیشرو گام­های موثری برداریم.

در ادامه مهندس حسام ­الدین صدری، مدیر داخلی شرکت کاشی خیام، در رابطه با اهداف بلندمدت شرکت گفت: بایستی موقعیت­ها و فرصت­ها را به‌خوبی شناسایی کرده و به‌موقع و با دقت در خصوص آن تصمیم­گیری کنیم.

 

وی اضافه کرد: تاکنون از دانش، تجربه و مهارت پرسنل خود به نحو احسن در بهبود کمی و کیفی محصولات در بازار رقابتی و کاهش هزینه­ ها استفاده کرده­ ایم و قدردان و سپاس­گزار آن­ها هستیم.

مدیر داخلی شرکت کاشی خیام ضمن ارائه گزارش تولید، تاکید کرد: بیشینه تولید روزانه شرکت به میزان 30 درصد، از 16500 مترمربع در سال 1397 به 21500 مترمربع در سال 1398 افزایش یافت که انتظار است با بهره­برداری از طرح توسعه تا 100 درصد افزایش یابد. همچنین، در سال 1398 شاهد افزایش 20 درصدی تولید درجه 1 نسبت به سال 1397 بودیم که بیانگر بهبود کیفی تولیدات بود.

در ادامه مهندس محمد محسن­ زاده، مدیر واحد تحقیق و توسعه (R&D) شرکت کاشی خیام، توضیحاتی درباره این واحد ارائه داد و گفت: از وظایف واحد R&D پژوهش منسجم و روشمند (Research) و به دنبال آن اقدامات نوآورانه برای ارتقاء دانش موجود و ابداع کاربردهای جدید برای آن (Development) است. این واحد نقش موثری در توسعه و پیشرفت صنایع داشته و ضامن بقای آن­ها در شرایط رقابتی موجود است. در این راستا، امیدواریم، با ارائه راهکارها و متدهای به­روز علمی، در جهت بهبود هرچه بیش­تر وضع موجود گام برداریم.

وی ضمن اشاره به اهداف واحد R&D، اذعان داشت: ازجمله برنامه­ هایی که در نظر داریم معرفی محصولات دانش­بنیان (Knowledge base)، ارتقای مستمر سطح کمی و کیفی تولیدات، اصلاح و بهبود فرآیند­ها و دستگاه‌ها در جهت کاهش هزینه­ و مصرف انرژی و حفظ محیط­زیست است.

وی افزود: کشف فرصت­ها و شناخت نیازهای بازار، و بهبود بهره­وری و بازدهی نیروی انسانی از دیگر برنامه­های واحد تحقیق و توسعه است.

مهندس محسن­ زاده خاطرنشان کرد: لازمه بهبود، تغییر است و ازآنجاکه همواره تغییر با مقاومت و اصطکاک روبرو است؛ تلاش این واحد ایجاد آمادگی در دیگر بخش­ها برای پذیرش تغییرات و دستیابی به دستاوردها در آینده­ای نزدیک است.

وی در پایان درباره اقدامات انجام­شده و برنامه­ های آتی واحد R&D توضیحاتی ارائه داد که بدین شرح است:

1-ساماندهی تجهیزات و خدمات آزمایشگاهی و فراهم ­سازی بستر لازم پژوهشی، 2-چاپ مقالات در مجلات معتبر علمی و تخصصی، 3-آماده ­سازی بستر لازم برای برگزاری جشنواره، اجلاس و همایش علمی و تخصصی، 4-ساماندهی آموزش نیروی انسانی جهت برگزاری دوره­ ها و کارگاه­های موثر و کارا، 5-تهیه نقشه راه مدیریت پسماند مبتنی بر 4Rs جهت حفظ محیط­زیست، 6-برنامه­ ریزی برای تبلیغات و اطلاع­ رسانی موثر مبتنی بر شناخت و ایجاد نیاز در بازار، 7-اجرای طرح پایش مستمر نیروی انسانی مبتنی بر تشویق و پاداش جهت افزایش بهره­ وری، 8-تهیه نقشه راه مدیریت سیستم ایمنی و بهداشت شغلی.

 

در پایان این نشست، پرسنل نمونه شرکت کاشی خیام دیدگاه ها و پیشنهادات خود را مطرح کردند و در راستای ارج نهادن به نیروی انسانی تلاشگر، از این پرسنل نمونه تقدیر به عمل آمد.


نظرات بینندگان
نام:
ايميل:
* نظر: